EN | TR
EN | TR

Sales Cloud

Sales Cloud, satış departmanlarının hizmetine sunulmuş, bulut tabanlı bir CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) programıdır. Sunduğu geniş kapsamlı CRM çözümleri ile sadece müşteri ilişkilerini düzenlemekle kalmaz, satış süreçlerinin otomasyonunu da sağlar. Tekna’ın hızlı implementasyon süreçleri ile müşterilerimizin hizmetine sunulan Sales Cloud ile karar alma süreçlerinizi etkinleştirerek gereksiz iş yükünden kurtulmanız ve satışlarınızı arttırmanız hedeflenmiştir. Satışları Arttırın Büyüklüğü ne olursa olsun tüm firmaların satış departmanlarının tek bir ortak hedefi vardır: Satışları arttırmak! Tekna’da tüm hizmetler müşterilerimizin bu hedefi üzerinden belirlenir. Önceliğimiz Salesforce’un sunduğu kapsamlı CRM çözümleri ile tüm süreçlerinizi tek bir merkezden yöneterek satışlarınızı arttıracak akıllı çözümler yaratmaktır.

Sales Cloud’un sunduğu satışları arttıracak çözümler

360 Derece Müşteri İlişkileri Yönetimi

Sales Cloud müşterilerinizi ve henüz müşteriniz olmamış müşteri adaylarınızı geniş bir perspektiften değerlendirerek size satışlarınızı attırabilecek öneriler sunmaktadır. Sales Cloud’ta tüm kontaklarınızın bilgisi geriye dönük ve güncel bilgilerle birlikte tutulur. Bir müşteriyle veya müşteri adayı ile daha önce ne tür pazarlıklar yapılmış, hangi kampanyadan hangi müşteriler yararlanmış veya ilgilenmiş gibi bilgiler kolayca erişebileceğiniz şekilde sunulmaktadır. LinkedIn, Facebook, YouTube ve Twitter’da müşterilerinizin veya müşteri adaylarınızın ürününüz hakkında yaptığı yorumlar, sordukları sorular izlenir. Müşterileriniz hakkında edindiğiniz bilgiler onlarla temasa geçmenizi veya sizin de bu konuşmalara dahil olup yeni satış fırsatları yaratmanızı sağlar. Müşteri ile ilgili geriye dönük ve güncel her türlü bilgiye her yerden, istediğiniz zaman erişebilmeniz sayesinde satışlarınız hızlanır. Müşteri ile görüşmeden önce ekstra bir hazırlık yapmanıza gerek kalmaz. Ister yolda, ister ofisten çıkmadan kısa süre önce… Sales Cloud size görüşme öncesi müşteri ile ilgili kritik bilgileri kısa sürede sunmaktadır. Sales Cloud’un sunduğu 360 derece CRM çözümleri, Tekna tarafından yapılan kapsamlı ihtiyaç analizleri ile planlanarak hayata geçirilmektedir.

Fırsat Yönetimi

Salesforce size kritik müşterileriniz hakkında satışı kapatabilecek fırsatları hatırlatır. Sales Cloud’ta geçmişte sunduğunuz teklifler değerlendirilerek, şu anda hangi müşteriye ne tür bir teklifle gidebileceğiniz konusunda çözümler sunulmaktadır. Geçmişte müşteriye sattığınız ürünün stok bilgisi, fiyat bilgisi gibi bilgiler müşterinin satın alma, ödeme gibi bilgileri ile eşleştirilerek müşteriye sunabileceğiniz fiyat teklifi çok kısa bir sürede pdf formatında otomatik olarak hazırlanmaktadır. Sales Cloud’ta tüm bu süreçler mobil cihazınızdan yönetilebilir. Satış süreçleriniz kısalacağı gibi, zaman zaman gözden kaçırdığınız fırsatlar satışa döner. Sales Cloud fırsatlarını en verimli şekilde değerlendirebilmeniz için gereken teknik destek ve eğitim hizmetleri Tekna’ın bu alanda yetkin ve deneyimli personeli tarafından sunulmaktadır.

Salesforce Entegrasyonu

Sales Cloud entegrasyon özelliği ister ofiste, ister ofis dışında müşterilerinizle iletişimi hızlıca arttırabileceğiniz çözümler sunmaktadır. Kampanya dönemi gibi özel dönemlerde veya istediğiniz herhangi bir anda müşterilerinizin bir bölümüne özel bir fırsat sunmayı düşündüğünüzde, Sales Force içinde yer alan hazır email şablonları sayesinde toplu eposta gönderimleri yapılmaktadır. Salesforce entegrasyon özelliği sayesinde müşterilerinizin geçmiş satın almalarını ve anlık hareketlerini izleyerek kısa sürede yeni satış fırsatları yaratabilir veya Sales Cloud uyarı özelliği ile harekete geçmeniz gereken zamanı yakalayabilirsiniz. Kampanya dönemlerinde ayrıntılı raporlama araçları ile kampanyanızın başarısı hızlıca sorgulanabilmektedir. Açma/tıklama oranları gerçek zamanlı izlenerek gerekli durumlarda kampanya aksiyon planında değişiklikler yapılabilir.

Satışa Yönelik İşbirlikleri

Salesforce Chatter özelliği ile satış için ihtiyaç duyulan uzmanlarla kısa sürede iletişime geçip, satışa yönelik bilgiler ve tavsiyeler alınabilir. Kritik konular, projeler Chatter Akış’ından takip edebilir, gerekli görülen alanlarda Chatter’ın önerdiği kişilerin, dosyaların veya bilgilerin yardımına başvurulabilir. Mobil cihazdan veya laptop’tan, gruplarla etkileşime geçilip, bilgi alışverişi ve dosya indirme hizmetlerinden yararlanılabilmektedir.

Müşteri Potansiyelinizi Arttırın

Salesforce’un size sunduğu satış arttırıcı çözümler sayesinde, ürününüzden daha çok bahsedilmesini sağlayarak yeni müşteriler edinin! Sales Cloud’ta satış süreçleri, satışa dönmüş fırsatlar, kampanya dönemleri akıllı araçlarla sorgulanıp; satışlar optimize edilebilmektedir.

Pazarlama Otomasyonu

Pardot Pazarlama Otomasyonu satış ve pazarlama departmanlarının birlikte işbirliği içinde çalışabileceği çözümler sunar. Pardot Pazarlama Otomasyonu ile kampanyalarınızı tek bir merkezden yönetebilir, potansiyel müşterilerinizle etkileşime geçebilirsiniz. Pazarlama departmanlarının ihtiyaç duyacağı landing page, formlar gibi araçlar kısa sürede hazırlanıp, Google AdWords kampanyalarına entegre edilebilmektedir. Landing page’te yer alan formları dolduranlara otomatik eposta yanıtları oluşturulabilir veya doğrudan bu yeni müşteri adayları ile telefonla iletişime geçilebilir. Kampanya süresince ve kampanya sonlandıktan sonra performans ölçmeye yönelik raporlamalarla, kampanyanın geri dönüş oranı ölçülebilmektedir. Tekna tarafından sunulan eğitim ve teknik destek hizmetleri ile Sales Cloud deneyiminiz çözüm odaklı yönetilmekte, kullanıcıların sürdürülebilir başarıyı yakalaması hedeflenmektedir.

Yeni Satışlar için Güncel Veriler

Data.com ile ihtiyaç duyduğunuz her an güncel satış verilerine ulaşın! Data.com üzerinde tüm müşterilerinizin veya müşteri adaylarınızın bilgisi güncel olarak tutulmaktadır. Müşterilerinize istediğiniz an erişebilir veya yeni müşteriler bulmak için aramalar yapabilirsiniz.

Ortaklık Programı (Partner Communities)

Sales Cloud Ortaklık Yönetimi özelliği ile işbirliği içinde olunan bayiler veya ortaklar ile ilişkiler yönetebilmektedir. Bayi eğitimleri, duyurular, işe alımlar vb. süreçleri Sales Cloud ile gerçekleştirebilir, satış kanalı için sağlıklı bir iletişim yapılandırması oluşturulabilir. Her işletmenin ihtiyaçlarına uygun esneklikte yapılandırılan Salescoud Ortaklık Programı, Tekna tarafından yapılacak analiz ve planlama ile işletmenizin işleyişi ve hedefleriniz doğrultusunda özelleştirilerek kısa sürede hayata geçirilir. Satış kanalınıza en uygun şekilde oluşturulacak Ortaklık Programı Yönetimi ile bayiler dışında iş yaptığınız üçüncü parti firmalarla ilişkiler de Salesforce üzerinden düzenlenebilmektedir.

Verimi Arttırın

Sales Cloud size satış için ihtiyaç duyacağınız tüm iş akış süreçlerinizde, onaylardan tutun email gönderimlerine kadar aklınıza gelebilecek her alanda mobil çözümler sunar. Tekna kurulumu ve teknik destek hizmetleriyle kullanımınıza sunulan Sales Cloud sayesinde satış süreçleriniz düşündüğünüzden daha kısa sürelere iner, veriminiz artar.

Mobil Uyumluluk

Sales Cloud mobil aplikasyonu ile satış kapama, müşteri hizmetleri ve hatta kampanya yönetimi gibi kapsamlı pazarlama süreçleri mobil cihazlardan yönetilebilmektedir. Günlük toplantılarınızı, katılacağınız etkinlikleri mobil cihazınızdan takip edebilir, müşteri ile ilgili güncel bilgilere istediğiniz an ulaşabilir, gidemediğiniz toplantılara conferance-call özelliği ile katılabilirsiniz. Gelişmiş arama seçenekleri ile istediğiniz dosyaya hızlıca ulaşabilir, satış kapama süreçleri için gereken işlemleri ofise gitmeye gerek kalmadan mobil cihazınızdan sonlandırabilirsiniz.

İş Akışları ve Onay Süreçleri

Sales Cloud Workflow size iş akış süreçlerinizi çok hızlı şekilde yapılandırabileceğiniz point-and-click özelliği sunuyor. Mobil cihazlarda kullanıcıya kolaylık ve konfor sunan point-and-click özelliği sayesinde iş süreçlerinizi üzerine tıklayarak yönetebilirsiniz. Sürükle-bırak yöntemi ile de kullanılabilen Workflow sayesinde geniş ve karmaşık yapıdaki satış süreçleri dahi otomatik hale getirebilmektedir. Workflow ile ayrıca; harcamalar, indirimler, indirim oranları, izinler gibi onay gerektiren süreçler de yönetilebilir. Workflow’da kullanıma sunulan iş akış ve onay süreçleri Tekna’ın kurulum öncesi yapacağı ihtiyaç analizleri ile kısa sürelerde yapılandırıp hayata geçirilmektedir.

ePosta Entegrasyonu

Salesforce Outlook özelliği ile eposta verilerinizi otomatik olarak sekronize eder!

Tamamı bulut teknolojisi ile yönetilen Salesforce ile eposta gönderimlerinizi ofise gitmeye gerek kalmadan mobil cihazınızdan yönetilebilmektedir. Pazarlama ile entegre çalışan eposta yönetimi sayesinde kampanyalara ait eposta gönderimleri çok kısa sürede hazır şablonlar üzerinden tamamlanıp, otomatik toplu gönderimler yapılabilmektedir. Kampanyaların ve eposta gönderimlerinin performansları mobil cihazlardan takip edilebilir.

Dosya Paylaşımı

Şirketinize ait tüm dokümanları tek bir merkezden yönetin!

Salesforce dosya senkronizasyon özelliği ile şirketinizi ait dokümanları paylaşabilir, güncellenen dokümanlardan haberdar olabilirsiniz. Sürükle-bırak özelliği ile çalışan dosyalama sistemi, dosyalara ait verileri tarih, kişi, görüntüleme bazında tutar. Bu özellik ile dosyalara ait bilgilerin takibi kolaylaşmakta, gereken durumlarda dosyayı oluşturan kişi ile kolayca iletişime geçilebilmektedir. Dosyalar bir kütüphanede tutulur. Gelişmiş arama özellikleri ile filtreler üzerinden yapacağınız aramalarla istenilen dosyaya kısa sürede ulaşabilir. Dosyalar güncellendikçe kullanıcılara güncelleme bilgisi iletilir. Sözleşmeler, fiyat teklifleri gibi kritik dosyaların en son versiyonlarının sistemde yer alması, satışta oluşabilecek olası hataları en aza indirmektedir. Etkin Analizlerle Karar Verin Salesforce mevcut verileriniz üzerinden yapacağı gelişmiş raporlama özellikleri ile bugüne kadar neler yaptığınızı en doğru şekilde sorgulamanıza yarar. İleriye yönelik planlarınızı doğru yapılandırmanızı kolaylaştırır. Tekna tarafından gerçekleştirilen analiz, planlama ve implementasyon süreçlerinde, Salesforce kullanıcılarının verimliğini ölçebilecek etkili raporlama ve analizler oluşturulur. İş akış süreçlerinde ve analizlerinde yorumlanmasında ihtiyaç duyabileceğiniz teknik destek hizmetleri Tekna’ın deneyimli ve yetkin kadrosu ile yönetilmektedir.

Gösterge Panelleri ve Raporlar

Salesforce’ta yer alan Gösterge Panelleri (Dashboard’lar) kısa sürede yapılan işin özetini rakamlarla anlayabileceğiniz bir basitlikte tutulur. Öncelikle bilmeniz gereken tüm göstergelere anlık ve istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Daha derin analizler için herkesin kolayca yaratıp kullanabileceği raporlama özelliği yer almaktadır. Sürükle-bırak özelliği, gelişmiş filtreleme seçenekleri, gruplama özelliği, grafikler gibi raporlar için gereken araçlar en basit kullanım özellikleri ile sunulmuştur. Basit raporlardan en ince ayrıntılara kadar tutacağınız veriler ve göstergelerle, derin analizler elde edip verimliliğinizi ölçebilirsiniz. Salesforce gösterge panelleri ve raporlama özellikleri mobil cihazlardan kullanılabilmektedir.

Satış Tahminleri

Tüm satış ekibinin satış tahminlerini gerçek zamanlı olarak izleyin!

Satış ekibinin performansı ve geleceğe yönelik hedefleri kişi bazında gerçek zamanlı olarak görüntülenebilmektedir. Hedefler/tahminler geçmişteki hedeflerle karşılaştırabilir. Satış tahmin ekranı tahmini rakamların yanından kota ve kotayı tutturmadaki verileri de içerir. Bu özellik sayesinde hangi satış temsilcisi kotasını aşmış, hangisi tutturmuş veya yaklaşmış; takip edebilir. Bu özellik performans değerlendirme ve terfi dönemlerinde de işinize yarayacaktır. Salesforce karmaşık yapıdaki satış süreçleri için de işleri kolaylaştırıcı çözümler sunar! Satış tahminleri ciro, sözleşme tutarı, ürünler veya daha başka kriterlere göre sorgulatılıp hedeflere ne kadar yaklaşıldığı takip edilebilmektedir. Satış Tahmin özelliğinde standart Salesforce tahmin ekranlarının yanı sıra Tekna tarafından firmaların ihtiyaçlarına özel çözümler de oluşturulabilir.

Salesforce IQ CRM

Salesforce IQ CRM, satış süreçlerinizi üst seviyelere taşıyacak akıllı çözümleri kapsar.

Salesforce IQ sizin yerinize adeta bir danışman gibi çalışarak, gözden kaçırmış olabileceğiniz fırsatları size sunar. Veri tabanını bireysel ve firma bazında yaptığı özel değerlendirmelerle raporlayan Salesforce IQ, satış fırsatları arasında öncelikli olanları öne çıkarır. Sıradışı bakış açısı ile görünmeyen fırsatları görünür hale getirir. Salesforce IQ ile vaktinizi gerçekten işe yarayan alanlarda kullanarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Hızlı Kurulum

Salesforce IQ’da veriler telefonunuzdaki aramalardan, şirket içi ve/veya kişisel eposta adresinizden, takvim ve benzeri uygulamalardan otomatik olarak alınarak sistemle senkronize hale getirilir. Sekronizasyon Tekna güvencesi ile oldukça kısa sürede tamamlanabilmektedir. Salesforce IQ ile müşteri ile iletişiminizi kısa sürede ileri seviyelere taşıyabilirsiniz. Esnek ve kolay adapte edilebilir yapısı ile Salesforce IQ iş süreçleri ve firmaların işleyişlerine uygun olarak hızlıca düzenlenebilmektedir. Firmaların büyüyüp ihtiyaçların artması durumunda Salesforce IQ’ya yeni özellikler eklenerek süreçler aksamadan yönetilebilir.

Zamanızı Sadece Satış İçin Kullanın

Salesforce IQ satışa dönebilecek fırsatları sizin için filtreleyerek en akılcı fırsatı karşınıza çıkarmaktadır. Geçmişte olduğu gibi bütün müşteri adaylarını tarayarak vakit kaybetmenizi önler. Salesforce IQ adeta bir asistanınız gibi müşterilerle ilgili tüm bilgileri değerlendirir, ajandanızı tarayarak randevularınızın müsait olduğu bir tarih ve saatte fırsatları size sunar. Salesforce IQ diğer satış temsilcilerinin kontaklarınızla temaslarını da hafızasında tutarak, kim hangi müşteri ile en son ne zaman görüşmüş değerlendirir. Bu özellik ile satışa dönmeyecek görüşmeler için fazladan vakit harcamanız önlenebilmektedir.

Akıllı Satış Çözümleri Mobil Cihazınızda

Salesforce IQ’nun mobil aplikasyonu ve Chrome eklentisi, eposta kutunuzdaki tüm veri ile etkileşim halinde çalışmaktadır. Bu sayede satış için gereken bilgilere her yerden ulaşarak satış kapama işlemi gerçekleştirilebilir veya müşteriye gitmeden önce hangi şartlarla görüşüleceğine hızlıca göz atılabilir. Salesforce IQ’nun akıllı tahmin özelliği hangi eposta’nın öncelikle cevaplanması gerektiği konusunda sizi uyarır. Eposta kısa yolları ve dinamik takvim yönetimi özellikleri ile sadece satışa odaklanılarak, satış süreçleri kısaltılabilmektedir.

Data.com

Data.com veri yönetimi müşterilerinizi daha iyi tanıyıp, satışları daha kısa sürede gerçekleştirmenize yarar.

Data.com müşterilerinizi bölge, sektör gibi özelliklere göre segmente ederek, sizi güncel ve hedefe odaklı bir veriye ulaştırır. Data.com’da verilerinizin çokluğu kadar güncelliği ve niteliği de önemlidir.

Yeni Müşteriler Bulun

Data.com, veri tabanında bulunan kilit kişilerin bilgileri ve B2B kontaklar sayesinde, sizi yeni müşteri adayları ile etkileşime geçirir. Müşteri verilerinizi her geçen gün genişleterek yeni satışlar için fırsatlarınızı arttırabilirsiniz. Detaylı raporlama ve veri ekranları ile müşteriler çapraz satışlar konusunda değerlendirilip alternatif satış kanalları yaratılabilmektedir.

Satış Verimliliğinizi Arttırın

Data.com’da yer alan 80’nin üzerindeki kategoriye göre; müşteriler sektör, büyüklük, lokasyon, ciro gibi kriterler üzerinden değerlendirilip, raporlanabilmektedir. Tekna tarafından oluşturulacak veri odaklı iş akış şemaları ile bölgesel raporlar üzerinden satış performansı arttırılabilir.

Müşteri Analizlerinizi Derinleştirin

Data.com size hizmet verdiğiniz sektörle ilgili derinlemesine analiz imkanı sunar. Pazarlamanın ihtiyaç duyduğu kampanya yönetimi, hedef müşteri grupları gibi analizler güncel veriler ile hızlıca hayata geçirilebilmektedir. Müşteri grupları, sektörler, ürünler gibi 80’nin üzerinde kritere göre yapılabilen analizler satış performansınızı derinlemesine sorgulamanıza yarar. Satış sonrası gelirler bu raporlar üzerinden değerlendirelebilmektedir.

Service Cloud

Service Cloud, Salesforce’ün müşteri servis hizmetleri için kullanıcılara sunduğu bulut tabanlı ürünüdür. Müşteri Servis Hizmetleri’nde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm etapları 360 derece bakış açısı ile ele alan Service Cloud, kullanıcılara servis / destek hizmetleri için uçtan uca çözümler sunan bir platformdur.

Tek Platform Üzerinden Uçtan Uca Çözüm

Service Cloud içinde yer alan Service Cloud Lightning platformunda, servis hizmetlerinizin her etabı için hızlı ve müşteri odaklı yaklaşımı temel alan ayrıntılar yer almaktadır. Service Cloud müşteri ile yaşadığınız servis hizmeti sürecini kısaltarak müşteri memnuniyeti ve bağlılığı arttırır. Tekna’ın hızlı implementasyon süreci ile kısa sürede aktif olarak kullanıma geçebileceğiniz Service Cloud, çok küçük kullanıcılardan çok büyük servis ağına sahip işletmelere kadar, her sektörden firmaya adapte edilebilecek esneklikte tasarlanmıştır.

Servis Hizmet Sürenizi Kısaltın

Service Cloud, müşteriden gelen servis talebinin kapanış süresini en aza indirecek donanıma sahiptir. Service Cloud kullanarak servis hizmet maliyetlerinizi azaltırken, müşteri memnuniyetini arttırabilirsiniz!

Tek Platformdan Herşeyi Yönetin (Lightning Console)

Service Cloud’ta servis personelinin veya acentenin müşteriye dair ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler tek bir platform üzerinden yönetilmektedir. Lightning Console adındaki bu plaftformda müşteriye ait güncel bilgiler ile geçmiş servis hizmetlerinin kayıtları gösterge panellerinde tutulur. Müşterinin geçmişte yaşadığı sorunlar, bu sorunlara ne gibi çözümler getirildiği, ne kadar sürede servis hizmeti aldığı gibi müşteri memnniyetine dair geçmiş, personele müşterinin ihtiyaçlarını anlama ve uygun çözümü önerme yolunda önemli ipuçları verir. Servis personelinin veya acentelerin kullandığı ekranlar responsive biçimde tasarlanmıştır, kullanıcılar ekranları kendi kullanmak istedikleri şekilde düzenleyebilirler. Platform en çok ihtiyaç duyulan birimlerin kullanımı en kolay alanlara geleceği biçimde, kullanıcı dostu olarak tasarlanmıştır. Tekna tarafından kısa sürede implementasyonu gerçekleştirilen Service Cloud platformunda müşterinin ihtiyaçlarına en uygun ekran tasarımlarını yapmak ve kullanıcıyı verimi arttırıcı çözümlerle buluşturmak öncelikli hedefimizdir.

Live Agent İle Online Canlı Destek

Service Cloud’ta yer alan Live Agent sayesinde müşteriler ile internet üzerinden canlı görüşmeler yapılabilmektedir. Acentelere veya müşteri temsilcisine gerçek zamanlı olarak iletilen servis talepleri, Live Agent üzerinden değerlendirilerek işleme alınabilir. Chat kaydı olarak tutulan online servis görüşmeleri, anında talep haline getirilerek çözülmesi için ilgili uzmana iletilir. Chat sırasında karşılaşılan problemler, kullanıcılara gönderilen özel mesajlarla gerçek zamanlı olarak çözüme kavuşturulabilir. Iş yükünü dengelemek ve verimliliği arttırmak üzere kullanıcıların bekleyen müşterilerinin kaydı izlenebilmektedir. Live Chat üzerinde çağrı merkezi personelinin servis işlem süreleri ile mesaj kayıtları tutulmaktadır. Bu sayede servis hizmetlerinin kalitesi ve personelin performansı takip edilebilir.

Mobil Uyumluluk

Service Cloud’un mobil aplikasyonu sayesinde tüm servis hizmet süreçleri mobil cihazlardan takip edilebilmektedir. Mobil kullanım kişiye göre özelleştirilebilecek biçimde tasarlanmıştır. Birebir canlı video desteğinin verilebildiği mobil aplikasyonda kapsamlı yardım menüleri yer almaktadır.

Akıllı Çözümlerle Kullanım Kolaylığı

Service Cloud içinde kullanıcı deneyimini üst seviyelere taşıyacak self service akıllı çözümler yer almaktadır. Bu çözümler sayesinde kullanıcılar servis hizmeti için ihtiyaç duydukları bilgilere dilerlerse kendileri de ulaşabilirler. Kullanıcıların sorularına cevap bulabileceği topluluklar ve forumlar 7/24 erişilebilir şekilde hizmet vermektedir. Müşterilerin yanı sıra çağrı merkezi personelinin de dahil olabildiği topluluklarda müşteri etkileşimi artar, müşterinin sorusuna cevap bulma süreleri azaltılır. Çağrı merkezi çalışanları dilerlerse kapalı gruplar üzerinden kendilerine topluluklar yaratabilir. Topluluklar kullanıcının ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilir. Markanızın etkileşimini arttıracak, ihtiyaçlara uygun ve kullanıcı dostu toplulukların firmanıza özel tasarlanmasında Tekna’ın sunduğu özelleştirme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Müşteriler ihtiyaç duydukları bilgilere makaleler ve Sıkça Sorulan Sorular üzerinden de ulaşabilir. Bilginin her cihazdan ve geniş bir platformda paylaşılıyor olması servis hizmetlerinin kalitesini arttırmaktadır.

Kişiselleştirilmiş Müşteri Hizmetleri

Service Cloud’ta her bir müşteriniz kendine has ihtiyaçları olan özel bir bakış açısı ile ele alınır. Her müşteriyi daha önce yaşadığı deneyimler ve kişisel zevkleri üzerinden tutulan bilgilerle memnun etmeye yönelik özel çözümler geliştirilmiştir.

Analizler

Service Cloud içinde yer alan Service Wave Analytics üzerinde her cihazdan kullanılabilen analizlerin yer aldığı aplikasyonlar vardır. Analizler üzerinden müşteri hizmetlerine gelen her talebin performansı, çözüm sunan servis elemanının performansı gibi bilgiler izlenebilir. Salesforce üzerinde yer alan çeşitli bölümlerden veya web analytics üzerinden toplanıp birleştirilen datalar üzerinden performans ölçümleri yapılır. Analizler yeni bir müşterinin yaşadığı bir sorun için de ipuçları sunmakta, yeni vakalar geçmiş olaylarla karşılaştırılarak çözüme kavuşturulabilmektedir.

Acil Yardım: SOS

Sales Cloud içinde acil durumlar için hızlıca çözümler sunacak mobil yardım aplikasyonları yer almaktadır. Sales Cloud SOS hizmetleri ile mobil cihazınızında servis hizmeti aldığınız müşteri temsilcisinden video ile görüntülü destek hizmeti alabilir, karşılıklı sesli görüşme yapabilirsiniz. Ekran görüntüleri veya ekran üzerinden eş zamanlı rehberlik hizmetlerinin paylaşılabildiği SOS’te ekran üzerine kişiye özel açıklamalar eklenebilmektedir. Müşteri ile birebir iletişime geçilmesi sayesinde problemin anında tespit edilip, görüşme sırasında çözüldüğü bir uygulama olan SOS müşteri memnuniyetini üst sıralara taşıyacak, kullanımı kolay bir uygulamadır. Tekna güvencesi ile kurulumu gerçekleştirilen SOS ile müşteri servis hizmetlerinizin kalitesini arttırın, memnun müşteriler bir sonraki müşterileriniz için referans olsun.

Her An, Her Yerden Servis Hizmeti

Service Cloud bulut tabanlı bir yapıda tasarlanması nedeniyle oldukça geniş kapsamlı hizmetleri her yerden kolaylıkla tüm kullanıcılar için sağlayabilmektedir. Müşteri Destek Hizmetleri için hayati önem taşıyan servis süreleri Service Cloud’un sunduğu kapsamlı çözümlerle kısalır.

Entegre İş Süreçleri ile Hızlı Servis Hizmetleri

Service Cloud’ta gelen servis talepleri için bir Work Order (İş Emri) yaratılır. İş Emirleri bakım, onarım ve diğer ihtiyaç gruplarına göre sınıflandırılarak ilgili teknisneyin bilgilendirilmesi sağlanabilir. İş Emirleri, müşteri hesapları, hizmet sözleşmeleri ve muhasebe ile entegre biçimde çalışmaktadır. Öncelikli İşlerin Belirlenmesi, Randevuların Yönetilmesi Sales Cloud içinde yer alan gelişmiş hiyerarşi yapılandırması ile, servisi verilen ürünler pek çok farklı parçalara göre gruplanarak analiz edilebilmektedir. Bu özellik Müşteri Hizmetleri yetkililerinin öncelikle servis desteği duyan müşterilere hızlıca ulaşmasını kolaylaştırır. Gruplandırılan işler servis teknisyenlerinin müsaitlik durumlarına göre yapılandırılarak dağıtılır. İş Emirleri teknik servis personelenine mobil cihazlarından iletilebilmektedir. Yapılan işler gerçek zamanlı olarak online şekilde izlenebildiği gibi, teknik servis personelinin performansı da anlık raporlarla takip edilebilmektedir. Service Cloud’ta yer alan tüm bu özellikler, Tekna’ın kurulum öncesi yapacağı ihtiyaç analizi ve implemantasyon planı ile en çok verim alabileceğiniz şekilde hayata geçirilir. Tekna olarak Service Cloud’ta hedefimiz müşterilerilerimizin servis hizmetlerini en hızlı ve kolay şekilde yönetmelerini sağlamak, servis maliyetlerini azaltırken müşteri memnuniyetlerini arttırabilecekleri çözümler üretmektir.

Sosyal Medya İle Entegre Müşteri Hizmetleri

Service Cloud sizlere müşteri ilişkileri yönetiminizi sosyal medya üzerinden yürütebileceğiniz araçlar sunar! Service Cloud’ta yer alan Salesforce Social Studio sayesinde Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya kanalları üzerinden müşterilerinizle iletişime geçebilir, sorunlarına çözümler bulabilirsiniz. Kullandığınız sosyal medya mecraları üzerinde belirleyeceğiniz anahtar kelimeler üzerinden taramalar yapabilir, müşterilerinizi belli gruplara göre sınıflandırabilirsiniz. Service Cloud sosyal medya entegrasyonu çoklu ortamlara destek vermektedir. Dilerseniz sosyal medya üzerinden tespit ettiğiniz bir müşteri sorununu eposta, telefon, chat veya topluluklar üzerinden cevaplandırma gibi seçeneklere yönlendirebilirsiniz. Günümüzde tüketiciler kullandıkları bir ürünle ilgili şikayetlerini ağırlıklı olarak sosyal medyada dile getiriyorlar. Bu noktada Service Cloud sosyal medya entegrasyonunun sunduğu seçenekler, siz değerli müşterilerimize dijital ortamda etkili bir itibar yönetimi imkanı sunmaktadır. Tekna tarafından yapılan durum tespit değerlendirmelerinde, sosyal medya üzerinden müşteri ilişkilerinin yürütülebilmesi için gerekli düzenlemeler yapılarak kullanıcılarımızın entegre bir servis destek hizmeti vermesi sağlanır.

Desk.com

.com, Salesforce’un küçük işletmelerin müşteri servis destek hizmetleri için sunduğu hepsi bir arada çözümleri kapsayan uygulamasıdır. Desk.com’da servis destek hizmetlerinin tek bir merkezden yönetilmesi müşterinin sorununun çözümünde hız kazandırmakta, bu sayede müşteri memnuniyeti arttırılmaktadır.

Müşteri Destek Hizmetlerinde Birinci Öncelik Hız

Günümüzde tüketicinin müşteri hizmetlerinden en büyük beklentisi hızlı geri dönüş ve sorunun en kısa sürede çözüme kavuşturulması. Desk.com size müşterinin bu en önemli beklentisini karşılayabileceğiniz çözümler sunuyor!

Tüm Kanalların Tek Merkezden Yönetilmesi

Desk.com’da müşteriyle iletişimde olduğunuz tüm kanallar; eposta, web, sosyal medya, live chat vb. gibi; tek bir merkezde toplanmıştır. Müşteri tarafından dile getirilen istek/şikayet anında tespit edilerek çözüm için ilgili kanala yönlendirilmektedir. Desk.com’da tüm süreçler vakit kaybını önlemek üzerine kurgulanmıştır. Tekrar eden yorumlar otomatik olarak sistem dışı bırakılır. Bilgiye her aşamada ve her cihazdan kolayca erişilebilmesi sayesinde sadece servis destek personeli değil, sorun yaşayan müşteriler de kendi kendilerine çözüm üretebilir.

CSAT Score ile Müşteri Memnuniyetinizi Ölçün

Data.com içerisinde yer alan CSAT Score ile müşteri memnuniyet anketleri düzenlenebilmektedir. Müşterinizin ürün/hizmet deneyimi, servisin kalitesi, servis hizmetinden memnuniyet derecesi, ürünle ilgili önerileri, geri bildirimleri gibi pek çok alanda düzenleyeceğiniz anketler ile CSAT skorunuzu (Müşteri Memnuniyet Skoru) tespit ederek, müşteri hizmetlerinizin kalitesini rakamlarla ölçebilirsiniz. Tekna’ın yapacağı analizler ve öneriler ile işleyişinize ve müşterilerinizin ihtiyaçlarına en uygun implementasyon kısa sürelerde hayata geçirilmekte, oluşturulan analiz ekranları ile servis hizmetlerinin kalitesi ölçümlenebilmektedir. Rakamlar karar alma süreçlerinizi kolaylaştıracağı gibi, ne durumda olduğunuzu, hedeflerinize ne kadar yaklaştığınızı da anlatır. Data.com ölçüm ve analizleri ile müşteri hizmetlerinizin kalitesini arttırarak yeni müşteriler edinebilirsiniz. Data.com, Salesforce’un satış uygulamaları ile entegre çalışmaktadır. Dilerseniz satış ve servis destek hizmetlerinizin entegre çalışacağı bir yapılandırma ile bir yandan müşteri hizmetleri kalitenizi artırırken, satışları destekleyebilirsiniz.

Marketing Cloud

Günümüzün rekabetçi koşullarında müşteri odaklı pazarlama anlayışı giderek daha fazla önem kazanıyor. Her müşterinin biricik olduğu düşüncesinden hareketle müşterinin ihtiyaçlarının, beklentilerinin, duygularının anlaşılması ve bu beklentilere uygun stratejiler belirlenebilmesi markaların pazarlama iletişiminde öncelikli hedefleri! Salesforce’un bulut tabanlı pazarlama otomasyonu Marketing Cloud size müşteri ile deneyimlerinizi kişisel bazda özelleştirebileceğiniz; eposta, reklamlar, web, sosyal medya ve mobil ortamlarla entegre hizmet veren çözümler sunuyor. Tekna olarak amacımız müşterilerimizin bulut tabanlı CRM çözümü Salesforce’u kullanarak benzersiz müşteri deneyimleri yaratmalarını sağlamak, satışlarını arttırıcı çözüm odaklı pazarlama yaklaşımları geliştirmektir. Bu noktada Salesforce Marketing Cloud hizmetleri, Tekna’ın kurulum öncesi yapacağı ihtiyaç analizine göre planlanarak, müşterilerimizin optimum fayda sağlayabileceği sistem tasarımı ile implemente edilir. Pazarlama faaliyetlerinizin geri dönüşünü arttırıcı kampanyalar kurgulayıp yönetebilmeniz için ihtiyacınıza özel yazılım çözümleri ve mobil aplikasyonlar Tekna tarafından gerçekleştirilmektedir. Öncelikli hedefimiz pazarlama yolculuğunuzda sizi daima ileri taşımak, benzersiz müşteri deneyimleri yaratabilecek süreçleri birlikte kurgulayıp hayata geçirebilmektir.

Marketing Cloud bulut tabanlı pazarlama otomasyonunda müşteriyle birebir iletişime geçip doğru mesajı doğru zamanda vermenizi sağlayan özelliklerden öne çıkanlar:

 • Kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri yaratabilmesi
 • Müşteri iletişiminin her adımını öncelik sırasına göre belirleyip yönetebilmesi
 • Müşteri ile gerçek zamanlı olarak iletişime geçip geri bildirim alabilmesi
 • Içeriği, içeriğin zamanlamasını, sıklığını ve gücünü test edip, içerik stratejisinin performansını arttırabilmesi
 • Her platformdan veri alabilmesi
 • Satış, ürünler, mobil aplikasyonlar gibi kullanılan tüm uygulamalarla entegre biçimde çalışabilmesi
 • Performansınızı ölçen analizlerle yol haritanızı çıkarmanızda belirleyici olması
 • Kişiselleştirilmiş ePosta Pazarlama

  Günümüzün eposta pazarlamasını ön plana çıkaran anahtar kelime kişiselleştirilebilir olması. Tüketicinin bire bir ihtiyacı, ilgi alanı ile örtüşen, bilgilendirici, hatırlatıcı eposta yönetimi yüksek geri dönüş oranları yaratabiliyor. Marketing Cloud bulut tabanlı pazarlama otomasyonu sizlere müşterilere doğru zamanda doğru içerikle ulaşabileceğiniz eposta pazarlaması çözümleri sunuyor. Marketing Cloud; Sales Cloud ve Service Cloud verileri ile entegre biçimde çalışabilmektedir. Marketing Cloud eposta pazarlaması ile işlevsel, tetikleyici, geri dönüşü yüksek eposta kampanyalarını hayata geçirebilirsiniz. Gelişmiş analiz ve raporlama özelliklerinin yanı sıra, zengin segmentasyon imkanları ile müşteri beklentilerini karşılayın, pazarlama iletişiminizin verimini arttırın!

  Marketing Cloud eposta pazarlamasında öne çıkan özellikler:

 • Journey Builder ile eposta yönetiminin ve raporlamanın otomatize edilebilmesi
 • Mobil uyumlu eposta template’lerinin kullanılabilmesi
 • JavaScript, and AMPscript sayesinde kişiye özel dinamik eposta içeriklerinin oluşturulabilmesi
 • Geniş kapsamlı kampanya yönetimi
 • A / B testleri
 • Sürükle bırak özelliğine sahip segmentasyon ile kullanım kolaylığı
 • Kampanya performansını ölçmeye yönelik analiz ve raporlamalar
 • Iş ve onay süreçlerinin otomatize edilebilmesi
 • Dış kaynaklardan veri entegrasyonu
 • Sales Cloud ve Service Cloud entegrasyonu
 • Etkileşimi Yüksek Mobil Pazarlama

  Son yıllarda markaların dijital pazarlama denilince öncelikle aklına mobil çözümler geliyor. Tüketici tarafında mobil kullanım oranı her geçen gün artıyor, tüketiciye mobil kanallardan ulaşmak için farklı ve çarpıcı yöntemler denemek gerekiyor. Marketing Cloud bu noktada markalara kişiye göre özelleştirilebilen mobil pazarlama çözümleri sunuyor. Marketing Cloud bulut tabanlı pazarlama çözümleri ile müşterilerinizin mobil cihazlarına anlık uyarı gönderileri, teslimat alındı işlem bildirimleri, kısa bilgilendirici mesajlar gönderilebilmektedir. Anketler, mobil biletler, indirim kuponları gibi mobil gönderimlerin de yapılabileceği Marketing Cloud’ta pazarlama profesyonellerinin tasarımdan, içerik üretmeye kadar her etapta işlerini kolaylaştırıcak pek çok özellik sunulmuştur. Hazır SMS ve MMS şablonları üzerinde sürükle bırak özelliği ile kısa sürede mobil mesajlarınızı tasarlayabilirsiniz. Aynı şekilde sürükle bırak özelliği ile dış kaynaklardan dosyalar yükleyip, bu dosyaları gönderilerinizde kullanabilirsiniz.

  Marketing Cloud mobil pazarlama çözümleri ile sunulan faydalar:

 • Tekil bir müşteriye veya müşteri gruplarına göre SMS, MMS, video gönderilerinin yaratılabilmesi
 • Kampanya dönemlerinde mesaj gönderilerinin kişisel bazda ne zaman açıldığı, ne kadar süre ile okunduğu, coğrafi konumu gibi kriterler üzerinden izlenip raporlanabilmesi
 • Belli bir coğrafi konuma özel mobil gönderimlerin yapılabilmesi
 • Mobil API’ler ile kişiye özel otomatik mesaj gönderimi
 • Diğer mobil aplikasyonlarla entegrasyon
 • Tekna olarak amacımız Marketing Cloud’un sunduğu çözümler ile mobil pazarlama deneyiminizin etkileşimini arttırmaktır. Bu amaç doğrultusunda müşterimizin ihtiyaçlarına en uygun mobil çözümler doğru mesajı, doğru zamanda, doğru yerde iletebilmeniz için sunulur.

  Sosyal Medya Pazarlaması

  Marketing Cloud içinde yer alan Social Studio sosyal medya yönetiminizi pazarlama planınıza dahil ederek, müşterilerinizle yüksek etkileşimli iletişim kurmanıza yarayan araçlar sunmaktadır. Social Studio ile satış, müşteri ilişkileri, servis / destek hizmetleri gibi süreçlerinizi sosyal medya mecralarınızı da dahil ederek bütünleşik bir platformda yönetebilirsiniz. Social Studio, müşterilerinizi sosyal medya üzerinden daha iyi dinleyip anlamanız, müşteri davranışları hakkında çıkarımlarda bulunmanız ve bu doğrultuda pazarlama iletişiminize yön vermeniz amacıyla tasarlanmıştır.

  Marketing Cloud Social Studio ile sosyal medya yönetiminiz ve pazarlama iletişiminiz için sunulan faydalar:

 • Kapsamlı Dinleme: Social Studio içinde yer alan Radian6 markanız, ürünleriniz, hizmetleriniz, rakipler, sektör gibi başlıklarda geniş bir gerçek zamanlı izleme verisi tutar. Bu özellik ile markanız, ürününüz veya sektörünüz hakkında yapılan yorumlara anında cevaplar verebilirsiniz.
 • Tek Merkezden Yönetim: Facebook , Twitter, Instagram, Linkedin gibi kullandığınız tüm sosyal medya hesaplarını ve içeriklerini tek merkezden yönetebilirsiniz.
 • Kampanya Yönetimi: Sosyal mecralar üzerinde kampanyalar planlayıp, kampanyalarınızı satış kanallarınızla entegre biçimde yönetebilirsiniz.
 • Analiz ve Raporlar: Raporlama özelliği ile sosyal medya mecralarınızın ve kampanyalarınızın performansını değerlendirip, sonuçları karar alma süreçlerinize dahil edebilirsiniz.
 • Satış ve Servis Hizmetleri ile Entegrasyon: Sosyal medya hesaplarınızı satış ve müşteri servis hizmetleri ile entegre biçimde yönetebilirsiniz. Müşteriden gelen servis taleplerini, şikayetleri sosyal medya üzerinden gruplandırıp raporlayabilirsiniz. Aynı şekilde etkileşimi yüksek paylaşımları satış kanalına yönlendirip satışları arttırabilirsiniz.
 • Mobil Yönetim: Sosyal medya mecralarının kullanımında mobil kullanım oranı giderek artıyor. Bu noktadan hareketle mobil uyumluluk sosyal medya yönetiminde oldukça önemli! Marketing Cloud Social Studio ile sosyal medya yönetiminde kullandığınız tüm araçları mobil cihazlarınızla uyumlu şekilde kullanabilirsiniz. Otomatize edilmiş içerik paylaşımları, raporlar, analizler, kampanya yönetimi gibi tüm sosyal medya pazarlamanız mobil cihazınızda!
 • Tekna tarafından kurulumu gerçekleştirilen Marketing Cloud Social Studio çözümleri ile siz değerli müşterilerimizin etkileşimi ve geri dönüş oranı yüksek sosyal medya yönetimleri yapmaları hedeflenmektedir. Pazarlama hedefleriniz üzerine birlikte düşünerek kurgulayacağımız sosyal medya hizmetlerinde amacımız sizleri daha fazla müşteri adayına ulaştırmak, hizmet kalitenizi ve online itibarınızı arttırarak satışlarınıza katkı sağlamaktır.
 • Reklam Yönetimi

  Social.com ile sosyal medya üzerinde reklamlarınızı yönetebilirsiniz!

  Marketing Cloud reklam platformu ile Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram gibi sosyal mecralar üzerinde gelişmiş reklam kampanyaları kurgulanıp tek merkezden otomatik olarak yönetilebilmektedir. Reklam yönetimi, Salesforce CRM üzerinde yer alan verilerinizle entegre biçimde çalışmaktadır. Bu sayede müşterilerinize eposta veya mobil cihazlar üzerinden ulaşarak, onları Facebook, Twitter, Linkedin ve Instagram üzerinde gerçekleştirdiğiniz kampanyalara dahil edebilirsiniz. Raporlar ve analizler ile reklam kampanyalarının performansları gerçek zamanlı olarak izlenebilmektedir. Marketing Cloud’un bulut tabanlı sosyal medya reklam yönetimi sayesinde, reklam kampanyalarınızı ister bilgisayarınızdan ister mobil cihazınızdan anlık olarak izleyip, doğru hedef kitleye ulaşmak için segmentasyon özelliğinden yararlanabilirsiniz. Tekna’ın yapacağı ihtiyaç analizi ile sosyal medya reklamlarınız hedeflerinize uygun biçimde kurgulanarak, doğru müşteriye doğru biçimde ulaşmanız doğrultusunda planlanır. Tekna Marketing Cloud hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Web Studio ile Kişiselleştirilmiş Web İçeriği

  Markalar müşteri sadakatini arttırmak için her bir müşteriye özel benzersiz deneyimler yaratmanın peşindeler!

  Doğru içeriği doğru müşteri adayı ile buluşturmak giderek daha fazla önem kazanıyor. Salesforce Web Studio bu noktada pazarlama profesyonellerine web sitelerini kullanıcı bazında özelleştirebilecekleri araçlar sunuyor. Web Studio ile dinamik web siteleri ve landing page’ler tasarlanabilmektedir. Müşterinin tercihleri, geçmiş alışveriş alışkanlıkları üzerinden gerçek zamanlı oluşturulan verilerle, kişiye özel web siteleri tasarlayabilir; etkileşimi yüksek içeriklerle satışları ve müşteri sadakatini arttırabilirsiniz. Web studio’da yer alan gösterge panelleri üzerinden yapacağınız değerlendirmelerle başarınızı ölçebilir, dijital pazarlama stretejinize yön verebilirsiniz. Web Studio ile yeni müşteriler için müşteri verilerinin arttırılması, yeni bir ürünün lansmanı, kampanyalar gibi pazarlama süreçlerinde ekstra bir tasarıma gerek kalmadan kişiye özel landing page’ler ve mikro siteler yaratılabilmektedir. Tekna vizyonu ile implemente edilen Marketing Cloud web çözümlerinin her etabında deneyimli kadromuzun danışmanlık ve servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

  Community Cloud

  Community Cloud Salesforce’un bulut tabanlı topluluk platformudur. Community Cloud ile müşterileriniz, çalışanlarınız ve partnerleriniz için ortak kullanılabilecek bulut tabanlı bir platform yaratarak, bu platform üzerinden tüm paydaşlarınızla iletişime geçebilirsiniz. Community Cloud’da sunulan hazır şablonlar ve sürükle bırak özelliği gibi kullanım kolaylıkları sayesinde ekstra bir kodlamaya gerek kalmadan kısa sürelerde markanızın kurumsal kimliğine uygun topluluk platformları yaratılabilmektedir. Yaratılan bu platformlar üzerinde müşterilerilerizin, çalışanlarınızın veya partnerlerinizin ilgisini çekebilecek içerik ve bilgiler ortak olarak sunulmaktadır.

  Müşterilerinizle İnteraktif İletişime Geçin

  Community Cloud üzerinde sunduğunuz içerikle müşterilerinizle doğrudan iletişime geçerek, ürününüz veya hizmetiniz hakkındaki görüşlerini ve geri bildirimlerini alabilirsiniz.

  Çalışma Ortamınızı Mobilize Edin

  Çalışanlarınızın ihtiyaç duyduğu bilgilere her türlü mobil cihazdan ulaşabileceği topluluklar yaratabilirsiniz.

  Etkili Topluluklar, Güçlü İletişim

  Community Cloud bulut tabanlı topluluk platformunda eski çalışanlarınız, partnerleriniz, tedarikçileriniz, mezunlar toplulukları, toptancılar, bayiler ve bunlar gibi iş ekosisteminizde yer alan tüm gruplar için community (topluluklar) yaratılabilmektedir. Zengin içerikli topluluklarla etkileşiminizi arttırarak marka değerinizi güçlendirin!

  Community Cloud’da öne çıkan başlıklar:

  Entegrasyon

  Community Cloud ile yaratılan bulut tabanlı topluluklar, Salesforce üzerinde yer alan satış, servis, müşteri hizmetleri gibi birimlerle entegre şekilde çalışmaktadır. Topluluk üyeleri tanımlanacak yetkiler çerçevesinde toplulukta yer alan belgeleri paylaşabilir veya belgeler üzerinde değişiklik yapabilirler.

  Kişiye Göre Özelleştirme

  Community Cloud, topluluklarda yer alan uzmanlar, gruplar, içerikler hakkında kişisel bazda tavsiyelerde bulunmaktadır. Kullanıcıların ilgisini çekebilecek öneriler kişiye özel iletilir. Kişiler kendi topluluk akışlarını kendi ilgi alanları doğrultusunda düzenleyebilir.

  Mobil Cihazlarla Uyumluluk

  Community Cloud topluluklarına Salesforce1 Mobile App sayesinde her türlü mobil cihazınızdan ulaşabilirsiniz. Topluluklar bağlanılan mobil cihaz ile uyumlu olabilecek şekilde responsive olarak tasarlanmıştır. Mobil aplikasyonla birden fazla topluluğu aynı anda izleyebilirsiniz.

  Salesforce Files ile Dosyalara Ulaşın

  Salesforce’ta yer alan Salesforce Files platformu dosya yükleme ve paylaşma özelliklerini içerir. Community Cloud üzerinden Salesforce Files’ta yer alan dosyalara ulaşıp, kendi dosyalarınızı, dokümanlarınızı, videolarınızı bu platform üzerinden diğer topluluk üyeleri ile paylaşabilirsiniz. Salesforce Files’ta yer alan dosyalar en son güvenlik önlemleri ile korunmaktadır. İhtiyaç duyacağınız her türlü evrak, doküman, sunum vb gibi dosyalara her an her yerden ulaşabilirsiniz.

  Kolay Kullanım ve İmplementasyon

  Salesforce Community Cloud üzerinde oluşturacağınız topluluklar hazır şablonlar üzerinden kolayca tasarlanabilmektedir. Tekna tarafından yapılacak ihtiyaç analizi sonucu toplulukların implementasyonu da kurumsal kimliğinize uygun olarak oldukça kısa sürelerde hayata geçirilmektedir.

  Güvenlik

  Salesforce bulut tabanlı müşteri ilişkileri yönetiminde yer alan Salesforce1 Platform müşterilerinin datasını en güvenli biçimde koruma konusunda dünya çapında bir üne sahiptir. Community Cloud üzerinde yer alan tüm bilgiler yüksek koruma önlemleri ile en güvenli biçimde saklanmaktadır. Firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda ölçeklendirilebilen topluluklar ile yüksek kullanıcılı ve çok sayıda grupla güvenli bir şekilde iletişime geçebilirsiniz Tekna servis hizmetleri ile desteklenen Salesforce deneyiminizi Community Cloud üzerinde yer alan topluluklar ile zenginleştirin, markanızın etkileşimini arttırın.

  Chatter

  Chatter, Salesforce üzerindeki tüm birimlerin birbiri ile iletişim kurabileceği bir network’tür. Chatter üzerinden bir satış işlemi için gereken bilgilere ulaşabilir, satışla ilgili bir son gelişmeyi güncelleyebilir, servis hizmeti vermeniz gereken bir müşteriye veya acenteye ulaşabilirsiniz. Chatter üzerindeki veriler ve kayıtlar doğrudan Salesforce merkezinde yer alan bilgilere ulaşılarak oluşturulduğu için verimlilik artarak, hata ihtimali en aza indirir.

  Chatter ile sunulan hizmetlerden öne çıkanlar:

  İş Süreçlerinizi Yönetin

  Onay gerektiren harcama raporları, siparişlerin verilmesi ve gerçek zamanlı olarak güncellenebilmesi, müşteri servis hizmetleri için talep oluşturulması gibi pek çok iş süreci Chatter üzerinden yönetilebilmektedir.

  Etkileşimi Arttırın

  Chatter üzerinde iletişim kuran kullanıcıların etkileşim skorları yer almaktadır. Motivasyonu ve etkileşimi arttırmaya yönelik teşvik edici bir görev gören bu skorlar sayesinde çalışanlarınız, tedarikçileriniz gibi grupların katılımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

  Kapalı Gruplar Üzerinden Yaratıcı Fikirler Üretin

  Chatter üzerinde kapalı gruplar oluşturulabilmektedir. Yeni bir ürün veya etkinlik fikrini çalışanlarınız, tedarikçileriniz ve müşterilerinizden oluşan küçük bir grupla tartışarak yaratıcı fikirler üretebilirsiniz.

  Zengin Bilgi Akışı

  Chatter Feed (akış) üzerinde topluluğun ihtiyaç duyabileceği tüm bilgiler yer almaktadır. Feed (akış) üzerinde videolar, imajlar, metinler gibi içerikler paylaşabilir; yeni satış fırsatlarını, pazarlama kampanyalarını ve müşteri hizmetlerini takip edebilirsiniz.

  Bilgiyi Paylaşarak Çoğaltın

  Chatter üzerinde yer alan Topics hizmeti herhangi bir konu başlığındaki en güncel bilgi, paylaşım, yorum ve cevapları sunar. Bir konuda uzman kişilere, konuyla ilgili verilere ve içeriklere ulaşmak için Topics’ten yararlanabilirsiniz. Chatter bilgi paylaşımını verimli kılmak için kullanıcılara ilgilendikleri konu başlıklarına göre tavsiyelerde bulunmaktadır. Kullanıcılar kişiselleştirdikleri feed (akış) veya kişisel hesapları üzerinden ilgilendikleri konular, projeler, ürünler, kampanyalarla ilgili güncel bilgilere anında ulaşabilirler. Salesforce Files dosya paylaşım platformu ile ihtiyaç duyduğunuz dosyalara hızlıca ulaşabilir, ilgilendiğiniz konularla ilgili en son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Salesforce Files hizmeti, unlock özelliği ile üçüncü partilerin kullanımına açılabilmektedir. Dilediğiniz dosyaları herhangi bir mobil cihazda paylaşabilirsiniz. Bilgiye her an her yerden ulaşmanız için kurulduğu günden bu yana bulut tabanlı çözümler sunan Salesforce, Chatter platformunu bilgi alışverişini ve etkileşimi üst sevileyere taşımak amacıyla kullanıcılarına sunmaktadır. Mobil cihazlarla %100 uyumlu çalışan Chatter ile ihtiyacınız olan herhangi bir konuda meslektaşlarınızdan veya tedarikçilerinizden anında bilgi alabilirsiniz. Salesforce Chatter implementasyonu Tekna’ın deneyimli kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir. Chatter platformu ile iş süreçlerinizin tüm aşamalarında tüm paydaşlarınızla nitelikli iletişim kurarak veriminizi arttırın!

  App Cloud

  Günümüzde giderek yaygınlaşan mobil kullanıma paralel olarak aplikasyon kullanım oranları da artıyor. Artık marka ve tüketicinin olduğu her yerde aplikasyonlar önemli role sahip. Salesforce bu noktada kullanıcılarına kolayca aplikasyonlar geliştirip, optimize edebilecekleri bulut tabanlı bir platform sunuyor: App Cloud! App Cloud üzerinde ihtiyaç duyduğunuz her türlü mobil aplikasyonu kolayca geliştirip sisteminizle entegre hale getirebilirsiniz. Üstelik çok kısa zamanlarda!

  Force.com

  Force.com Salesforce’un tıklayarak veya kodlama ile aplikasyonlar yaratabileceğiniz platformudur. Force.com ile hızlı, esnek, güvenli ve kolayca adapte edilebilen aplikasyonlar geliştirebilirsiniz!

  Lightning ile Hızlıca Aplikasyon Geliştirin

  Force.com ve Lightning kullanarak tek bir satır bile kod yazmaya gerek kalmadan oldukça kısa sürelerde aplikasyon geliştirilebilmektedir. Uygulama geliştiriciler veya kullanıcılar Lightning bileşenlerini kullanarak sürükle bırak özelliği ile oldukça kısa sürelerde aplikasyon geliştirebilirler.

  Kod Yazarak Aplikasyon Geliştirme Özelliği

  Force.com ile uygulama geliştiricilere kod yazarak aplikasyon geliştirebilmek için de imkanlar sunulmuştur. Force.com’da yer alan Lightning bileşenleri ile HTML, CSS veya Javascript kullanarak uygulama geliştirebilirsiniz. Aynı şekilde Visualforce veya istediğiniz bir Javascript framework kullanarak yeni kullanıcı arayüzleri oluşturabilirsiniz.

  İstediğiniz Veri Kaynağı ile Entegrasyon

  Force.com aplikasyonlar Salesforce üzerinde yer alan tüm verilerle otomatik olarak entegre edilmektedir. Aynı şekilde dilerseniz Force.com aplikasyonlarını güçlü API’lerimizi kullanarak herhangi bir dış kaynaklı veri ile entegre edebilirsiniz.

  Dünya Çapında Güvenlik Garantisi

  Force.com, robust ve out-of-the-box güvenlik kontrollerini kullanmaktadır. Bu kontroller kullanıcıların kimlik denetimini yönetebilmenizi sağlar. Hangi kullanıcı veya kullanıcı grupları hangi alanları görüntüleyebilir, hangi alanlarda değişiklik yapabilir veya aplikasyonun hangi bölümlerinde kimlere silme yetkisi verilecek; yetkilendirmeyi dilediğiniz gibi tanımlayabilirsiniz. Görev ve yetki tanımlarını doğru yapılandırarak etkili bir hiyararşi oluşturun, verileriniz üzerinde oldukça hassas ve güvenli bir hakimiyet yaratın! Tekna Salesforce App Cloud hizmetleri için mobil aplikasyon geliştirmeden, implementasyon, entegrasyon ve servis destek hizmetlerine kadar ihtiyaç duyacağınız tüm alanlarda deneyimli personeli ile hizmet vermektedir. Tekna App Cloud hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.